Антени посилення 3G чи 4G LTE сигналу — чи є з-поміж них різниця? Основна відмінність полягає у визначенні радіохвиль gsm сигналу, що передаються. Оскільки сигнал 3G UMTS передається радіохвилями вертикальної поляризації, технічні характеристики використовуваної антени повинні вказувати на посилення сигналу безпосередньо з урахуванням вертикальної поляризації. У свою чергу, сигнал 4G LTE передається вежами операторів одночасно у двох поляризаціях: вертикальній та горизонтальній. Для прийому радіохвиль із двох поляризацій одночасно використовуються антени з прийомом сигналу за технологією MIMO. Працюючи даної технології відбувається просторове кодування передавального сигналу зі збільшенням пропускної спроможності при його прийомі від базової станції до антени, а далі від самої антени на 4G маршрутизатор чи модем.


Найчастіше конструкція MIMO-антен виконана в панельному (планшетному) виконанні, всередині якого знаходяться дві антени для посилення сигналу. Одна з них відповідає за посилення сигналу вертикальної поляризації, а друга – у горизонтальній. Саме можливість одночасного прийому сигналів у різних каналах поляризації переважно відрізняє MIMO антену від аналогів. Антена MIMO стабілізує сигнал, який приймається від ретрансляторів базової вежі, при цьому впливає на прискорення самого інтернет-з'єднання, посилюючи його приблизно в 2-2,5 рази. Підключення антени до роутера або USB-модема здійснюється підключенням кабелю з відповідними перехідниками до двох антених роз'ємів на задній стороні антенного боксу.


Зазначимо, що сигнал 4G також можна посилити і за допомогою антени спрямованої дії. Вибираючи спрямовану антену для посилення сигналу 4G LTE, зверніть увагу на вузьку діаграму спрямованості антени безпосередньо на вежу оператора. Такі антени дозволяють посилювати сигнал з відривом до 20 км до базової станції. Потужність посилення сигналу може змінюватись від 15 до 21 дБ (залежно від технічних характеристик антени). Вузконаправлені антени чудово справляються з посиленням мережевого рівня, але їм не вистачає технічних можливостей для безпосереднього прискорення інтернет-з'єднання.


Робимо висновок, що вузькоспрямовані антени з високим посиленням сигналу мають малий кут відхилення від базової щогли. Такі антени рекомендується використовувати на відстані від базової станції в радіусі до 20 км. Спрямовані антени якісно посилять та стабілізують рівень мережі, але не вплинуть на швидкість інтернет-з'єднання. 4G роутер/модем у парі з посилюючою антеною MIMO забезпечить користувачеві підвищений прийом сигналу в міській чи сільській місцевості, при цьому підвищивши швидкість інтернет-з'єднання в 2-2,5 рази.