Багато хто з нас, особливо ті, хто живе в приватному секторі або далеко від великих населених пунктів, напевно стикалися з проблемою недостатньо потужного сигналу 3G/4G інтернету. Вирішити цю проблему можна за допомогою покупки антени, що дозволяє посилити сигнал мережі, що надходить від базової станції оператора.

 

 

На перший погляд може здатися, що вибір правильної зовнішньої 3G/4G антени - це складне завдання, з вирішенням якого можуть впоратися тільки фахівці. Але це не так. Завдяки нашій статті ви зможете легко орієнтуватися в антенах, що дозволить вибрати найбільш оптимальний варіант для дому, автомобіля чи дачі. Отже, як вибрати зовнішню антену для транслятора, 3G/4G модему або стаціонарного GSM-телефону - читайте далі.

Зовнішня підсилювальна 3G/4G антена  — це складовий елемент системи посилення сигналу, що використовується для прийому та передачі даних. Вона встановлюється зовні приміщення на фасаді або на щоглі, що стоїть окремо, з'єднується з приймачем сигналу за допомогою високочастотного кабелю.

Класифікація зовнішніх антен відбувається залежно від особливостей їх конструкції, а також напрямки прийому та випромінювання радіосигналу.

Класифікація антен за конструктивними особливостями

  • Панельні;
  • Спрямовані;
  • Кругові всеспрямовані;
  • Секційні;
  • Штирьові;
  • Параболічні.

Розглянемо ці види докладніше

Спрямовані підсилювальні антени («Хвильовий канал»)

Спрямована підсилювальна антена оснащена вузькою діаграмою спрямованості і призначена для отримання та передачі сигналів виключно в одному напрямку - в тому, куди вона спрямована, тому її потрібно спрямовувати у бік БС. Також можна зустріти й іншу назву, "променева" антена, або "хвильовий канал", або "ялинка" або ж на честь винахідника - антеною Яги-Уда.

Купити спрямовану антену можна тут.


Панельні підсилювальні антени

Панельні підсилювальні антени на сьогоднішній день найбільш популярні та поширені на ринку. Вони являють собою різновид спрямованих антен, але мають більш широку діаграму спрямованості. Це означає, що таку антену простіше налаштувати: найчастіше достатньо повернути їх у бік базової станції. Крім того, такі антени універсальні і широкосмугові, підтримують більшість популярних стандартів стільникового зв'язку.

Антенна решітка представлена набором диполів, розташованих у два стовпці один під одним - горизонтальне рознесення, що дозволяє поліпшити якість сигналу в напрямку до БС. Залежно від поляризації диполі розташовуються вертикально, горизонтально, під кутом 45 або Х-образно.

Купити панельну антену можна тут.


Всеспрямовані підсилювальні антени

Кругова всеспрямована підсилювальна антена застосовується у всіх поширених стандартах передачі даних: GSM-900, GSM-1800, LTE1800, UMTS-2100 і LTE2600. Вона не вимагають точної установки в напрямку базової станції, оскільки вона є всеспрямованою. Але це позначається на їх потужності. Найчастіше такі антени бувають автомобільними чи кімнатними.

Купити автомобільну або кімнатну антену можна тут.


Як вибрати підсилювальну антену

І наостанок, трохи рекомендацій щодо вибору антени для вашого випадку:

  1. Якщо сигнал дуже слабкий, краще використовувати спрямовану антену.
  2. Якщо ви не впевнені у своїх навичках налаштування - віддайте перевагу панельним антенам.
  3. Якщо вхідний сигнал досить сильний, можна використовувати кругову (кімнатну антену).

От і все. Якщо у вас виникли труднощі з вибором антени, ви завжди можете звернутися за допомогою до наших технічних консультантів.