Багато хто з нас, особливо ті, хто живе у приватному секторі або далеко від великих населених пунктів, напевно стикалися з проблемою недостатньо потужного сигналу 3G/4G інтернету. Вирішити цю проблему можна за допомогою покупки антени, що дозволяє посилити сигнал мережі, що надходить від базової станції оператора.

 

Що таке антена 3G?

3G антена - це пристрій, призначений для випромінювання та прийому радіохвиль. Служить посилення сигналу в мережах GSM операторів. Використовується в зонах нестабільного покриття мобільного оператора з метою посилення та стабілізації сигналу та збільшення швидкості передачі даних.

Існує кілька типів антен:

спрямовані,
всеспрямовані,
панельні,
кімнатні.

Розглянемо ці види докладніше


Спрямовані підсилювальні антени
 

Спрямована підсилювальна антена оснащена вузькою діаграмою спрямованості та призначена для отримання та передачі сигналів виключно в одному напрямку - у тому, куди вона спрямована, тому її потрібно спрямовувати у бік БС. Також можна зустріти й іншу назву, "променева" антена, або "хвильовий канал", або "ялинка" або на честь винахідника - антеною Яги-Уда.


Панельні підсилювальні антени
 
 

Панельні підсилювальні антени на сьогоднішній день найбільш популярні та поширені на ринку. Вони є різновидом спрямованих антен, але мають більш широку діаграму спрямованості. Це означає, що таку антену простіше налаштувати: найчастіше достатньо повернути їх у бік базової станції. Крім того, такі антени універсальні та широкосмугові, підтримують більшість популярних стандартів стільникового зв'язку.
Антенна решітка представлена набором диполів, розташованих у два стовпці один під одним - горизонтальне рознесення, що дозволяє покращити якість сигналу у напрямку до БС. Залежно від поляризації диполі розташовуються вертикально, горизонтально, під кутом 45 або Х-образно.


Всеспрямовані підсилювальні антени
 

Кругова всеспрямована підсилювальна антена застосовується у всіх поширених стандартах передачі даних: GSM-900, GSM-1800, LTE1800, UMTS-2100 та LTE2600. Вона не потребує точної установки у напрямку базової станції, оскільки вона є всеспрямованою. Але це позначається на їх потужності. Найчастіше такі антени бувають автомобільними чи кімнатними.
 

Придбати антену можна тут.
 

Залежно від частоти, на якій працює мобільний оператор, підсилююча антена може мати різну конструкцію. Спрямовані антени найчастіше виготовляються з високоякісного алюмінієвого сплаву, стійкого до перепадів температур та несприятливих погодних умов. Такі антени не мають зовнішнього живлення та посилюють сигнал за рахунок своєї конструкції. Панельні антени з підтримкою технології MIMO зазвичай виконані у вигляді панелей (звідки і пішла їх назва) мають здебільшого естетичний зовнішній вигляд і невеликі габарити. Підходять для встановлення як у квартирах у приватних будинках, офісах тощо.

Оператор Київстар працює на швидкості до 150 Мбіт/с у 4G і до 42,2 Мбіт/с у 3G. Така швидкість цілком достатньо для юзання в соціальних мережах, виконання робочих моментів, читання новин та перегляду фільмів, відео.

 

Встановлення антени

Антена підключається до модему або роутера завдяки антеному роз'єму через перехідник. Акуратно кабель прокладається від пристрою до антени. Кріпитися GSM антена на вулиці на фасаді або даху. Бажано у оператора уточнити, в якій стороні знаходиться вежа і направити в бік оператора.