Сьогодні Інтернет потрібен усім і кожному: для роботи, навчання, спілкування, покупок, ігор просто щоб було чим зайняти вільний час. Ми все частіше беремо Інтернет на дачу, на річки, у відпустку. Далеко не кожен може просто взяти та підібрати оптимальний комплект обладнання та тарифу. Тому ми і написали цю статтю, яка трохи полегшить вам вибір, зорієнтувавши в "джунглях" девайсів та тарифів.

 

Трохи теорії...

Почати варто з того, що в Україні на сьогоднішній день існує два загальнодоступні стандарти зв'язку GSM та CDMA. Не вдаючись до подробиць технологій того чи іншого стандарту, варто відразу позначити їх особливості:

 • Високошвидкісний 4G інтернет підтримується операторами Київстар, LifeCell, Vodafone, але на території країни покриття четвертого покоління не таке широке.
 • CDMA оператори Інтертелеком та PEOPLEnet мають широке покриття, що охоплює понад 80% території України (Інтертелеком), але підтримуючи роботу в поколінні 3G, розвивають максимальну швидкість передачі даних до 14.7 Мбіт/с на відміну від 4G, де досягається швидкість до 150 Мбіт/с.

Розв'язання першочергових завдань

Тепер варто зосередитися на вирішенні кількох завдань одночасно, адже вони є основними. Розглянемо їх докладніше:

 • Що ви хочете з Інтернету? Вам варто розуміти, наскільки часто вам потрібний інтернет, для яких цілей? Качати важкі фільми з торренту, дивитися відео чи просто надсилати листи, стежити за погодою та час від часу листуватися з друзями та рідними.
 • Подивитись карту покриття потрібного оператора. Ідеально, коли ваші потреби співпадають із картою покриття регіону. В обласних центрах немає проблем з покриттям, за рідкісним винятком, коли будинок розташований особливо невдало, але в такому випадку можна купити підсилювальну антену, яка вирішить цю проблему.
 • Знайти оптимальний тариф для Інтернету. Залежно від потреб у трафіку, можна купити тариф Інтернет як на день, так і на місяць, з різною кількістю пакетних МБ.
 • Купити модем для Інтернету.

 

 

Покриття мобільних операторів в Україні.

Тут для зручності ми вирішили зібрати карти покриттів українських мобільних операторів:

 

Карта покриття PEOPLEnet

 

Карта покриття Інтертелеком

 

 

Карта покриття Vodafone 4G

 

Vodafone 3G

 

Карта покриття Київстар 3G

 

Київстар 4G

 

Оптимальний тарифний план

Як ми вже говорили раніше, тарифні плани можна розділити на різні категорії:

 • Час використання: використання мобільного інтернету можна розділити на Денні тарифні плани, коли інтернет потрібен раз на місяць, наприклад, і місячні, коли він потрібен постійно.
 • Мета: корпоративний та інтернет для особистих потреб.
 • Трафік: фіксована кількість МБ або безліміт.

Усі найкращі діючі тарифні плани Ви можете знайти на сторінці "Тарифи"


Устаткування

Тепер ми перейшли до найскладнішого і найпростішого і одночасно. Для зручності ми знову поділяємо на категорії:

 • За поколінням мережі: 3G, 4G та 3G/4G модеми;
 • Wi-Fi модуль: є чи ні;
 • Акумулятор: є чи ні (USB модем).

Купити модем підходящий для вас ви також можете на нашому сайті.

На цьому все. Користуйтеся інтернетом без обмежень, де б ви не знаходились.