Щоденний розвиток технологій сприяє появі все більшої кількості WIFI пристроїв, серед яких можемо відзначити смартфони та планшети, ігрові приставки та ноутбуки чи інші домашні смарт пристрої. Для їхньої коректної роботи всі вищезгадані пристрої підключаються до wi-fi мережі, пропускну здатність якої нам і необхідно збільшити, паралельно прискоривши швидкість інтернет-з'єднання. Тим часом, у користуванні залишається велика кількість пристроїв, що підтримують свій функціонал у більш застарілому стандарті WIFI, що тягне за собою під час збільшеного навантаження та щільної кількості підключених абонентських гаджетів, погане WIFI підключення, оскільки всі підключені пристрої в якомусь сенсі очікують своєї черги».

Для вирішення згаданої ситуації у вай-фай модуль стандарту 802.11ac було прийнято рішення про впровадження технології MU-MIMO.

Особливості MU-MIMO

Технологія бездротового сигналу Multiple User Multiple Output скорочено Mu-MIMO – є однією з найважливіших функцій бездротової мережі WiFi. Тільки по одній назві MU-MIMO стає зрозуміло про дану можливість 3g/4g модемам або роутерам взаємодіяти одночасно з декількома wifi девайсами, зменшивши період очікування кожним підключеним WiFi пристроєм, підвищуючи ефективність бездротової точки доступу.

Стандарт WiFi 6 робить MU-MIMO ще ефективнішим. При використанні зі стандартом WiFi 5 технологія MU-MIMO обмежена і може працювати лише в односторонньому порядку виключно на прийом інформації. На WiFi 6 MU-MIMO працює як у прийомі, так і передачі даних.

Для користувачів це означає, що при одночасному перегляді онлайн відео та завантаженні інформації, під час проведення за онлайн іграми та зануренні у світ VR/AR, абсолютно відсутня необхідність у занепокоєнні щодо стабільності та швидкості з'єднання.

При використанні роутера з функцією Mu-MIMO, користувач зможе організувати високу пропускну спроможність в мережі для великої кількості пристроїв, підключених до бездротової точки доступу роутера, наприклад смартфон, медіаплеєр, смарт-ТВ, планшет та ігрова консоль, а також інша розумна техніка одночасно зможе користуватися доступом до wifi без втрати якості з'єднання.


MU-MIMO ви полюбите за:

  • безперебійне потокове з'єднання по WIFI
  • велика кількість одночасних підключень до бездротової точки доступу
  • збільшений радіус дії сигналу, що дозволяє, перебуваючи в будь-якій кімнаті, здійснювати інтернет серфінг

Насправді роутери з технологією MU-MIMO є відносною новинкою на ринку серед такого обладнання. Коли вирішите замінити свій переносний роутер на більш сучасний, зупиняйте свій вибір на 4g роутері з функцією MU-MIMO, тим самим розуміючи, що в найближчі роки ваш пристрій не застаріє.