Для того, щоб дізнатися, чи зможете Ви користуватися зв'язком четвертого покоління 4G, необхідно перевірити SIM-карту Вашого оператора і дізнатися, чи підтримує Ваш смартфон подібну функцію.

Перевірка SIM-картки

Для мобільних операторів Vodafone та Київтар зробити це значно простіше. Набираєте на клавіатурі короткий номер *222# для Vodafone або *245*4# для Київстару та миттєво отримуєте відповідь на запитання.
Для перевірки SIM-карти Lifecell потрібно зв'язатися з техпідтримкою оператора, написати або зателефонувати, і Вам нададуть всю необхідну інформацію.

 

 

Якщо Вам не пощастить і SIM-карта не підтримує 4G, мобільний оператор, безсумнівно, запропонує замінити вашу стару картку на новішу сучасну USIM. Цей обмін може бути як безкоштовним, так і платним десь до 10 грн.

Перевірка телефону

Якщо ж Ви виявилися щасливим власником нової картки USIM, не поспішайте радіти, адже ще потрібно дізнатися, чи підтримує цей формат 4G Ваш смартфон або айфон.

Як це зробити? Є кілька способів отримання необхідних даних.

Перший – вставити USIM-карту у спеціальний слот смартфона та можливе підключення відбудеться автоматично до мережі LTE. Якщо цього не сталося, спробуйте інший спосіб.

Другий – увійти в Налаштування телефону і вибрати вкладку Мобільні мережі, далі пункт Вибір мережі і запустити ручний пошук. Якщо девайс зможе знайти 4G мережі у вашому місці, то питання буде вирішено позитивно. Якщо список 4G не виявлено, можливо, цей район ще не охоплений цією послугою або Ваш смартфон дійсно не має цієї підтримки мережі LTE.
Але другий варіант перевірки не зовсім надійний через те, що не всі телефони показують у цьому розділі 4G мережі, а смартфони можуть підтримувати цей стандарт.

 

 

У такому випадку краще додатково перевірити інформацію в технічних характеристиках Вашої моделі смартфона на сторінках інтернет-магазинів або на офіційному сайті компанії-виробника.

Що робити, якщо ваш смартфон не підтримує 4G?

Що ж робити, якщо Ваш телефон дійсно застарів і не підтримує сучасні стандарти зв'язку? Звичайно ж, придбати новий, але обов'язково проконсультуватися з менеджером магазину на наявність 4G зв'язку. Або переглянути характеристики смартфона та з'ясувати наявність підтримки LTE мережі.

Зверніть увагу на частоту діапазонів 1800 МГц та 2600 МГц, що працюють в Україні. Вони мають назви Band 3 та Band 7 або просто b3 та b7 відповідно. Можливо, саме така термінологія буде вказана у технічних характеристиках моделі. Якщо смартфон підтримує обидві частоти – це буде ідеальний вибір для роботи телефону в 4G мережах по всій Україні.

Смартфони з 4G дорогі?

Якщо Ви вважаєте, що тільки дорогі телефони мають підтримку 4G, то глибоко помиляєтесь. Є досить добрі бюджетні моделі в діапазоні цін 2000-3000 грн, які надають цю послугу.

Наприклад, на нашому сайті Ви зможете купити Смартфон Meizu M8c 2/16GB Black
або Meizu C9 Pro 3/32GB, а також інші на ваш вибір і користуватися 4G інтернетом.

 

 

А це означає додаткові переваги, такі як збільшена в 3,5 рази швидкість завантажень додатків, в 6 разів прискорена відправка фото, онлайн відеотрансляції - майже в 4 рази, а також гарантоване стабільне з'єднання Wi-Fi.