Ми часто скаржимося на те, що сигнал Wi-Fi не пробивається у всі закутки нашої квартири. Причому неважливо, яка площа будинку, багатоповерховий, приватний будинок чи однокімнатна хрущовка – те саме лихо. Але не варто переживати, вона можна виправити!
Продуктивність бездротової Wi-Fi-мережі має два неприємні моменти: слабкий і нестабільний сигнал і низька швидкість передачі даних. Цю проблему вирішити досить просто, для цього не потрібно мати технічних навичок чи якихось особливих суперздібностей. Не впорається з цим лише котик, у якого лапки. Тож читаємо, запам'ятовуємо, пробуємо!
Якщо у вас немає сусіда, який знається на комп'ютерах і інтернетах, тоді доведеться все нагромадити на свої плечі. Тож поїхали.
Перевіряємо роутер на "придатність"
Часто головною причиною є невідповідний роутер. Так, взяли ви, скажімо, роутер з радіусом дії 20 м, а будинок на всі 100, а ви від нього чогось хочете. Сучасник динозаврів також може спричинити слабкий сигнал. Щоб усунути причину, потрібно встановити сучасний потужний роутер, що відповідає характеристикам вашої житлової площі та швидкості інтернету вашого інтернет-провайдера.
Купити потужний Wi-Fi роутер можна тут.
Геть стіни
Нескладно здогадатися, що стіни, шафи та інші фізичні перешкоди стоять по дорозі сигналу Wi-Fi, знижуючи його ефективність або повністю не пропускаючи далі. Тому, мужньо вибрати максимально зручне та підходяще місце для встановлення Wi-Fi роутера. Звичайно, можна просто знести всі стіни у квартирі, але не будемо так радикально. Просто поставте пристрій так, щоб роутер не ховався за чарками книг, акваріумом або сервантом із кришталевим сервізом бабусі. Оптимально встановити його посередині приміщення і якомога вище, так сигнал зможе рівномірно розподілитися по будинку.
Змінюємо діапазон
Напевно, ви не раз помічали, що запускаючи пошук мережі, по квартирі розгулюють ще пара-трійка, а то й ще більше чужих Wi-Fi-сигналів. Мало хто замислюється над тим, що сусідські мережі працюють в тому самому діапазоні частот, і це також негативно впливає на нашу швидкість. Тому, при налаштуванні роутера, важливо вибрати найвільніший канал та підключитися до нього.
Апгрейд антеною
Ще одна причина поганого сигналу може бути в тому, що роутер не добиває до базової станції оператора. Дальність або слабка внутрішня антена, все це вирішується прикручуємо додаткову антену. Купити підсилювальну антену можна тут.
Головне, щоб на роутері був відповідний роз'єм. Можна підключити зовнішню антену на сам роутер або за допомогою кабелю та перехідника купити зовнішню антену планшетного типу або типу "хвильовий канал". Коефіцієнт посилення антени вказується у дБі. Знайти та купити антену з посиленням 10—20 дБі не становить проблем. Це просте та дуже ефективне вирішення проблеми.
Хто за звір такий – репітер?
Коли антени не дуже допомагають розподілити сигнал по всій площі, можна використати додаткову точку роздачі сигналу - репітер (повторювач Wi-Fi). Коштують вони досить недорого, прості в налаштуваннях та дуже ефективні.
Знімаємо всі звинувачення з роутера
Нерідко проблемним елементом у домашній мережі Інтернет є не роутер і навіть не стіни в квартирі, а сам наступник. Якщо у вас вдома стоїть стаціонарний ПК, краще все-таки його забезпечити дротовим інтернетом. Якщо все ж таки хочете використовувати бездротову мережу, то покупка Wi-Fi-адаптера з важкою антеною допомагає вирішити таке питання досить просто.
От і все. Гарного вам інтернету!