Робота мобільного зв'язку в Україні побудована на використанні трьох частотних діапазонів, а саме на 900, 1800 та 2100 МГц. Кожна зі згаданих частот має свої переваги та недоліки. Давайте розберемося в цьому!

Площа покриття сигналом на частоті 900 Мгц набагато більше, ніж в інших частот, але при цьому, пропускна здатність самої мережі менше, в порівнянні з іншими. Саме на 900 МГц частоті оператори надають послуги мережі у сільській місцевості та за містом, наприклад, вздовж автомобільних трас, тобто в тих місцях, де кількість користувачів суттєво менша, а охоплена площа більша.

У містах для надання послуг користувачам оператори вдаються до використання частоти 1800 МГц і 2100 МГц, при цьому площа покриття сигналом менша, але пропускна здатність даних частот більша, ніж у 900 МГц, що дозволяє надати послуги більшій кількості абонентів.

Оскільки для надання своїх послуг в Україні оператори Київстар, Vodafone та Lifecell використовують три частоти, при виборі обладнання для посилення мобільного зв'язку та інтернету, в першу чергу, зверніть увагу на частотний діапазон, в якому воно функціонує.

Практичним рішенням для найкращого посилення зв'язку є використання GSM репітерів-ретрансляторів. Відмінність у ретрансляторів також є. Деякі з них працюють на одній частоті, а деякі одразу на кількох. Отже, перед покупкою ретранслятора визначте, яку частоту використовує оператор на місцевості, де плануєте покращити сигнал.

Як визначити частоту, що використовується оператором бездротового зв'язку на території, де необхідно посилити сигнал?

  • Запитати необхідну інформацію у телефонному режимі, зателефонувавши оператору в кол-центр.
  • За допомогою спеціальної програми Netmonitor, встановивши її на свій телефон або планшет.
  • З'ясувати частоту за допомогою використання спеціалізованого пристрою - частотного-аналізатора сигналу.

Після визначення частоти, яка потребує посилення, наприклад, це 1800 МГц частота, вибирайте ретранслятор, в технічних характеристиках якого вказана підтримка 1800 МГц частоти. Крім репітера, потрібно придбати відповідні антени (зовнішню та внутрішню) та кабель. На нашому сайті представлені вже готові комплекти, які потрібно встановити у вашому приміщенні.

Популярні готові комплекти ретрансляторів: