Офіційна заява прес-служби НКРЗІ говорить про розподіл частот між існуючими українськими мобільними операторами. Експерти вважають, що ператори цілком можуть забезпечити своїх абонентів швидкісним мобільним інтернетом, тим більше, що все необхідне обладнання у них вже є.


Чому 4G має використовувати саме 900 МГц?

На сьогоднішній день технологія 3G потихеньку застаріває, від неї відмовляються у всьому світі. Вже технологія, від якої відмовляється весь цивілізований світ. Не зважаючи на це, це покоління все одно почали впроваджувати в Україні. Вся справа в тому, що 4G є технологією, яка створена скоріше для передачі даних, а не голосових дзвінків. Тоді не можна було чітко спрогнозувати, як поведуться користувачі, які звикли вирішувати питання вирішувати звичайними дзвінками.

І зараз Україна б'є рекорди щодо кількості телефонних розмов. Зараз спостерігається перехід на месенджери, але показники голосового зв'язку, як і раніше, досить великі. Стандарт третього покоління 3G дозволив і значно збільшити середню швидкість інтернету та забезпечити всіх голосовими послугами. Таким чином технологія 3G стала певним компромісом ще й у плані обладнання, адже тоді не йшлося про четверте покоління.

При усвідомленні всіх недоліків третього покоління мережі, серед яких також робота лише на 5 МГц або 10 МГц та неможливість поєднання частот. Технологія 4G у цьому плані прогресивніша, вона дозволяє використовувати більше смуг - 2.4, 3, 5 і 10 МГц. Передбачається, що оператори можуть отримати різні лінії залежно від регіону. Тут допоможе функціональний 4G з високою швидкістю.

Пріоритетні технології для України

Саме тому в найближчі півтора року на території України активно розвиватимуться мережі LTE Advanced (агрегована мережа) та звичайний LTE (перехідний від 3G до 4G).

Мережа 2G залишиться у побуті, т.к. її підтримують та використовують безліч систем та пристроїв (термінали в супермаркетах). Технологія 3G потихеньку закриватиметься, т.к. від неї вже скрізь відмовляються. Наприклад, у київському метрополітені 3G уже не буде.

Розвиток технологій говорить про швидку появу 5G, але в найближчі 1.5 року в Україні активно розвиватиметься 4G у діапазонах 900 МГц та 800 МГц. Поки що технології 5-го покоління не мають сенсу через високу вартість обладнання. Ринок поки що не випускає бюджетних девайсів з підтримкою даної технології.

Також варто зазначити, що «Інтертелеком» вже почав використовувати додаткові частоти в діапазоні 800 МГц, які дозволять виділити смугу 5 МГц під LTE у найближчому майбутньому.

Тому, настав час змінити свій старий 3G модем на новенький швидкісний 4G роутер. Купити GSM модеми за найкращими цінами ви можете тут.