Виробники пристроїв для поширення та розповсюдження інтернету все більше стикаються з більшими потребами користувачів. На сьогоднішній день стало неактуальним бути прив'язаним кабелем до комп'ютера, а комп'ютером до столу.
Простим вирішенням проблеми є ноутбуки, планшети, смартфони та інші пристрої, які в свою чергу приєднують до мережі інтернет за допомогою мобільних 3G модемів.
3g модеми – це невеликий пристрій, за допомогою якого користувач легко приєднується до бездротової мережі 3G. Найбільшою такою мережею в Україні є Інтертелеком. Крім того, популярністю користуються й інші, такі як PeopleNet, ОГО!, МТС-Коннект та ін. Досить просто користуватися пристроями, сумісними з ОС Windows або Linux, до них підключити мобільний 3G модем і відразу ж користуватися інтернетом.
3G модеми умовно можна розділити на 3 групи:

  • 3G модеми, вбудовані в мобільні телефони, смартфони, планшети і т.д.
  • 3G модеми GSM HDSPA;
  • 3G модем CDMA EDVO, зовні схожий на флешку, працює в стандарті CDMA. Власне, такі підтримують мережеве покриття Інтертелеком.

На даний момент вибір 3G модемів величезний. Покупець повинен визначити для себе, підключатиме до мережі тільки ноутбук або стаціонарний комп'ютер (у такому разі підійде 3G USB модем, який підключається до комп'ютера через USB-порт і дозволяє підключати тільки одному ПК). А можна за допомогою 3G Wi-Fi модему роздати інтернет від комп'ютера чи планшета ще на смартфон чи інший пристрій. Ще краще придбати 3G модем, який не вимагає прямого контакту з комп'ютером - 3g wi-fi роутери. Просто вставити в нього sim-карту, увімкнути пристрій та підключитися до мережі інтернет. І не потрібно Wi-Fi роутер куди підключати або постійно перебувати біля комп'ютера.
Звичайно, у виборі 3G модему має значення не тільки гарний дизайн, а й технічні характеристики. Користувачі 3G USB модемів можуть повноцінно дивитися фільми онлайн, слухати музику, користуватися скайпом та ін.
Роутери з USB для 3G модему працюють у стандарті Rev.A зі швидкістю до 3,1 Мб/с та Rev.B – 14,7 Мб/с.
3G модеми мають ряд переваг:

  • маленькі розміри та мобільність, внаслідок чого пристрій легко можна взяти із собою;
  • можливість уникнути використання зайвих дротів;
  • забезпечити інтернет з'єднанням до 10 користувачів;
  • досить висока швидкість передачі.

Якщо потрібно посилити мережне з'єднання, це теж не проблема, тому що можна підключити 3g антени.
Хороший модем 3G можна вибрати самостійно на сайті modem.kiev.ua або за допомогою фахівців. Але, проте, потрібно пройти 3 нескладні кроки:

  1. визначитися з населеним пунктом при користуванні інтернетом, відповідно визначити по карті покриття мережі інтернет;
  2. визначитися: потрібно підключати до мережі лише один пристрій або кілька;
  3. підібрати індивідуально тарифний план залежно від частоти користування інтернетом.

На сайті modem.kiev.ua легко знайти найбільш прийнятний модем 3G враховуючи співвідношення ціна. Навіть найвибагливіший користувач знайде пристрій, з яким "порідниться".