Усі сучасні люди, різні організації, магазини тощо. користуються Інтернетом. Практично кожна людина має мінімум один девайс для доступу в мережу. У домашніх або офісних умовах одним із таких девайсів став незамінною річчю Wi-Fi роутер.
Усі роутери час від часу дають збій, як би «втомлюються» свого роду від безперервної роботи. Це виявляється по-різному: з'єднання зникає, швидкість дуже низька чи непостійна. Саме такої ситуації роутер необхідно перезарузить, тобто. дати йому поспати та налагодити стабільність сигналу. Для цього потрібно вдатися до деяких хитрощів, про які і йтиметься у цій статті. Надалі, дотримуючись нижчевикладених порад.


Як правильно перезавантажити Ваш Wi-Fi роутер?


У роутерах, як і в ноутбуках, комп'ютерах чи планшетах, є операційна система, пам'ять та процесор. Не вдаючись у подробиці, як і вище представлені пристрої потребують регулярного перезавантаження.
Багато сучасних гаджетів мають непостійні IP-адреси, які іноді змінюються. Незавжди роутер може вловити цей момент зміни адреси, у зв'язку з чим пов'язані перебої з якістю сигналу, інколи ж зовсім не можна відновити з'єднання. Саме тому необхідно вдаватися до перезавантаження.
Згодом, ми купуємо дедалі більше девайсів у свій будинок чи офіс: нові смартфони, планшети, ТБ. Роутер, придбаний рік чи кілька тому, ледве справляється із таким навантаженням.
Роутеру може фізично не вистачати внутрішньої пам'яті або може значно впасти швидкість, аж до повного зависання системи. Саме для цього необхідне перезавантаження - свого роду це звільнення від накопиченого сміття.

Тут варто зупинитися і сказати про продумування наперед. Купуючи роутер, необхідно враховувати зростання девайсів, тому краще купити пристрій потужніший, щоб надалі не оновлювати модель через півроку-рік. Одними з таких пристроїв можуть стати:

 
Декілька способів перезавантаження роутера


Перезавантаження за допомогою кнопки увімкнення/вимкнення


Практично на всіх ADSL-модемах та Wi-fi роутерах є кнопка живлення. Її необхідно натиснути та почекати до 1 хв, після чого просто включити роутер. Таким чином ви вимкнете живлення.

                      
За допомогою веб-інтерфейсу


З точки зору апаратної, цей спосіб вважається найбільш правильним. Але для цього необхідно трохи більше часу та навичок. Це добрий спосіб, коли немає фізичної можливості дістати до роутера, щоб зробити перезавантаження першим способом.
 

                            
Перезавантажуємо роутер через telnet


Кожен ADSL-модем чи WiFi-роутер чи GPON ONT термінал – це свого роду міні-комп'ютер. Одним із сервісів для їхньої ОС - це telnet. telnet є спеціальним протоколом, що дозволяє досягти віддаленого керування пристроєм через командний рядок.
У Windows 7 або Windows 8 необхідно завантажити невелику програму Putty або її клон – Kitty.

 
От і все. Не давайте своєму роутеру «втомлюватись» і у вас завжди буде стабільний інтернет.