З огляду на постійно зростаючу кількість смартфотів на ринку, все більше акцентується увага на стабільному якісному доступі до мережі інтернет. На жаль, поки в усьому світі активно розвиваються мережі стандарту 4G, в Україні, як і раніше, залишаються проблеми навіть зі старими 3G. Справді, у нас досить погано розвинені мережі 3G, але не можна сказати, що їх зовсім немає.

3G, чи 3rd generation, тобто. третє покоління технічних стандартів радіозв'язку — опис набору послуг, які забезпечують організацію каналу радіозв'язку разом із мобільним доступом до Інтернету. Найчастіше під цим терміном мається на увазі UMTS/WCDMA технологія, що є надбудовою над усім звичним GSM.

Офіційно, розвивати дані мережі має право лише оператор Трімоб. Інші оператори підтримують або мережі GPRS та EDGE, або їм доводиться використовувати інші стандарти зв'язку. Таким чином, у Водафон використовується мережа CDMA2000 EV-DO Rev.A, 450 МГц, оператор PEOPLEnet працює з EV-DO, 800 МГц, а Інтертелеком - з CDMA2000 EV-DO Rev, 14 Мбіт/с. Конкретно про нього ми й говоритимемо, адже саме Інтертелеком запровадив інноваційну технологію передачі даних. Для тесту ми візьмемо маршрутизатор Huawei EC5321u-2, який призначений для мереж даного типу. Таким чином ми безпосередньо підійшли до огляду маршрутизатора.

Wi-Fi роутер Huawei EC5321u-2

Начому з комплекту постачання. Роутер поставляється у фірмовому впакуванні, брендований оператором зв'язку. У комплекті ми побачимо:

  • Wi-Fi роутер;
  • Зарядний пристрій для підключення до мережі;
  • USB кабель стандарту microUSB;
  • Коротку інструкцію щодо встановлення обладнання.

Роутер компактних розмірів, його товщина всього 14 мм. З такими габаритами він спокійно поміститься у кишені, сумочці чи рюкзаку, не займаючи багато місця. Разом з акумулятором, вага становить лише 150 г.

Технічні характеристики роутера Huawei EC5321u-2

 

Стандарт сотової мережі CDMA 1x EV-DO Rev.A/Rev.B
Інтерфейс micro-USB
Wi-Fi 802.11/b/g/n
Максимальна кількість підключень без втрати швидкості 8
Максимальний радіус дії 10м
Ємність аккумулятору             1500 мАг (4.5 год безперервної роботи та до 200 год у режимі очікування)
Підтримувані ОС Windows XP, Windows Vista, Windows 7, MAC OS X 10.5, 10.6 и 10.7
Габарити 93x60x14мм
Маса 150 г
Додатково Вбудований DNS Relay, Plug and Play, DHCP-сервер, NAT. Вбудовані CDMA та WLAN антени.
Індикація Рівень мобільного зв'язку, активність Wi-Fi, SMS, заряд батареї. Потужність сигналу ділиться на три колірні індикації: немає сигналу – червоний, слабкий – жовтий, сильний – зелений. Заряд акумулятора має також три стани (від низького до високого), а також миготливий зелений – у процесі заряджання.

 

Щоб встановити роутер заряджатися, підключіть його через роз'єм micro-USB до ноутбука або мережі. З іншого боку, розташовується отвір для ремінця.

Загалом, виробники постаралися зробити пристрій максимально зручним у користуванні. А як ми знаємо, тим зручніше, чим простіше. Тому навіть невпевнені користувачі швидко впораються з цим роутером.
Щоб дізнатися номер і пароль, який був за промовчанням, можна побачити під задньою кришкою.
Під знімним акумулятором ми побачимо слот сім карти.

Купуючи роутер, вам не потрібна установка сім-картки - у цьому випадку оператор все передбачив і зробив за вас. Але використовувати його можна тільки в цій мережі. Якщо ви вирішите використовувати іншого оператора, потрібно буде перепрошити пристрій.

Швидкість роботи

Роутер показує високу швидкість роботи на тестах, з якими ви можете ознайомитись нижче.
Таким чином, ми бачимо досить високу швидкість роботи бездротової мережі, що дозволяє використовувати його як універсальну точку доступу по всій Україні. Якщо ви часто подорожуєте або перебуваєте в частих роз'їздах по роботі, такий варіант стане для вас оптимальним. Дізнатись детальну інформацію про роутер ви можете у наших менеджерів.

 

Крім того, ви також можете переглянути аналогічні моделі роутерів даного типу:

  • 3G wi fi роутер Pantech MHS291LVW - CDMA+GSM
  • 3G Wi-Fi роутер Sierra W802
  • 3G wi fi роутер Samsung SCH-LC11