Найпоширенішим і найдоступнішим бездротовим зв'язком з Internet для мобільних пристроїв у нашій країні є 3G. Цей формат підтримують практично всі відомі українські оператори. Важливо не тільки знайти вигідного та якісного постачальника послуг, але також вибрати хороший модем, який забезпечуватиме стабільне високошвидкісне з'єднання. Зараз популярністю користуються 3G модеми з можливістю роздачі Internet-доступу кільком користувачам одночасно за допомогою Wi-Fi. У цьому огляді ми представляємо вашій увазі найпопулярніші моделі таких роутерів.

Високошвидкісний 3G Wi-Fi роутер Novatel 4510L, призначений для мереж Інтертелеком та PeopleNET, має стабільно високий попит і популярність завдяки своїй доступній ціні та відмінним для такої цінової категорії характеристикам. У ньому реалізовано технологію EVDO REV.A, що забезпечує передачу даних зі швидкістю до 3,1 Mb/sec. Також є підтримка мереж 4G, які у нас поки що не доступні, але широко використовуються за кордоном. Заряду акумулятора вистачає на п'ять годин інтенсивної роботи, а підключитися до WI-FI можуть відразу п'ять користувачів, мобільні гаджети яких знаходяться не далі десяти метрів.

Наступним у списку найпопулярніших модемів йде дорожчий 3G Wi-Fi роутер Novatel 5510L. Тут крім EVDO REV.A є також підтримка технології REV.B, максимальна швидкість передачі даних за якою становить 14,7 Mb/sec. У порівнянні з попередньою моделлю кількість одночасних підключень збільшено до десяти, а потужніша акумуляторна батарея дає можливість працювати в Internet протягом восьми годин.

Головними перевагами 3G Wi-Fi роутера Novatel MIFI 4620LE є дуже потужний акумулятор ємністю 3000мАч, що забезпечує автономну роботу гаджета в режимі інтенсивного використання протягом дванадцяти годин, а також підтримка всіх популярних українських 3G операторів (CDMA+GSM). Користуватися доступом до Wi-Fi на швидкості 3,1 Mb/sec можуть одразу десять осіб, мобільні пристрої яких знаходяться у десятиметровій доступності.

Популярна модель 3G/4G Wi-Fi роутера ZTE Jetpack 890L також є універсальним пристроєм, що має підтримку мереж CDMA та GSM. Високошвидкісна (3,1 Mb/sec) роздача Wi-Fi може здійснюватися одночасно п'ять пристроїв. Вся необхідна інформація показана на передньому екрані, а керування здійснюється за допомогою сенсорних кнопок. Обійтися без заряджання акумулятора ви зможете протягом чотирьох годин.

І, нарешті, зверніть увагу на недорогий, але продуктивний 3G Wi-Fi роутер Sierra W802 від відомої канадської компанії Sierra Wireless. Завдяки технології EVDO REV.A він забезпечує стабільний зв'язок із Internet на швидкості 3,1 Mb/sec. Акумуляторна батарея ємністю 1830мАч дає можливість комфортно користуватися Internet п'ятьом підключеним до Wi-Fi бездротовим гаджетам протягом шести годин.

Все представлені тут роутери крім моделі ZTE Jetpack 890L можуть бути посилені за рахунок приєднання зовнішньої антени.