Сьогодні без телефону нікуди. Тому навіть людям у віці доводиться освоювати нові технології, вивчати інтернет та пізнавати всі нововведення технічної революції. До слова про революцію – вона йде такими широкими кроками, що наші батьки просто не встигають адаптуватися та освоїти сучасні девайси. Саме тому так важливо не тільки правильно підібрати пристрій, але також і допомогти на нього перейти.

На жаль, ідеального смартфона для людей віком просто немає. Всі вони напхані масою функцій, половина яких зрілим користувачам і, тим більше, пенсіонерам просто не потрібні. Тому наше завдання – розповісти, як знайти та адаптувати смартфон під конкретні вимоги користувача.

Звичайно, зараз існують нечисленні моделі кнопкових телефонів, або як їх ще називають - "бабушкофони", на яких мінімальна кількість функцій та максимально великого розміру кнопки, що зручно для людей із поганим зором. Але якщо є необхідність спілкуватися по відеозв'язку або мати вихід в інтернет, найкращим вибором, звичайно, виступають сенсорні смартфони з великим дисплеєм.

Тут і починається найскладніше - освоїти новий пристрій. У цьому питанні хто як не молодше покоління зможе допомогти батькам, бабусям та дідусям адаптуватися у цьому технологічному світі.

Технічні характеристики смартфона


Головні характеристики, яким повинен мати смартфон:

 1. Зручність: комфортний розмір самого пристрою, який зручно триматиме в руці.
 2. Роздільна здатність дисплея: важливо для чіткості та яскравості картинки.
 3. Процесор: підвісний девайс навряд чи потішить взагалі будь-кого.
 4. Об'єм пам'яті: його має бути достатньо для збереження мультимедійних файлів різних типів.
 5. Місткість акумулятора: батьки звикли, що телефон тримає заряд не один день, тому краще звернути увагу на цей фактор.

Одними з найбільш оптимальних варіантів є такі моделі:

 • Huawei Ascend P7
 • Xiaomi Redmi Note 4 Dual Sim
 • Meizu m5 note Dual SIM


Адаптуємо смартфон для використання

 

 1. Великий шрифт: перевага смартфонів у тому, що шрифти можна підлаштовувати під інтерфейс та якість зору користувача. Також це стосується і розміру клавіш.
 2. Wi-Fi роутер: якщо батьки живуть окремо і не користувалися раніше інтернетом у домашніх умовах, то насамперед необхідно купити роутер. Адже смартфон без Wi-Fi з'їдатиме величезну кількість трафіку. Його необхідно налаштувати та підключити до смартфону, а пароль записати. Подивитися роутери можна тут.
 3. Обліковий запис Google: створіть простий обліковий запис, адресу та пароль також запишіть у блокноті або записнику.
 4. Перенесення контактів: допоможіть перенести всі контакти в телефон та занести їх у хмару. Поясніть, як додавати нові контакти.
 5. Наберіться терпіння: покажіть, які функції доступні та поясніть, як ними користуватися.

От і все. Головне – це терпіння та взаєморозуміння. Сьогоднішні технології дозволяють будь-яку техніку підлаштувати індивідуально, тому вам відкритий безмежний вибір.