Багато користувачів плутаються у поняттях, що таке точка доступу. Ми спробуємо розповісти найбільш докладно, що таке поняття і як це працює.


Отже, точкою доступу називається базова станція, яка забезпечує бездротовий доступ до мережі, яка вже існує, а також може створювати нову мережу. Бездротове підключення відбувається за допомогою Wi-Fi з'єднання. Щоб було зрозуміліше, її можна порівняти (умовно звичайно), з вежею оператора мобільного зв'язку, але обумовлюючи те, що точка доступу має набагато менший радіус дії і зв'язок пристроїв відбувається, як говорилося раніше, через Wi-Fi.

Зазвичай точка доступу має радіус дії від 10 до 250 м на відкритій місцевості, але тільки в тому випадку, якщо на шляху сигналу немає перешкод.

Принцип роботи wi-fi роутера?


Пристрій працює, як і вежі мобільного оператора, але не має такого великого потоку радіовипромінювання, яке завдає шкоди нашому організму. Саме тому його можна ставити у своєму житлі.

Стандартний WiFi роутер працює в радіусі близько 100 м у відкритій місцевості, вільної від перешкод. За допомогою цього пристрою можна встановити домашню бездротову мережу, до якої можна підключити одночасно від 10 і більше пристроїв, залежно від потужності девайса.

Принцип роботи маршрутизатора гранично простий: провід, який простягається інтернет-провайдерів у кожну квартиру, безпосередньо підключається до пристрою. Маршрутизатор свого часу роздає інтернет іншим пристроям (смартфони, планшети, ноутбуки, стаціонарні ПК і т.д.). Роутер поділяє отриманий інтернет від провайдера між усіма підключеннями. Для того, щоб уникнути небажаних підключень, через які швидкість інтернету падатиме, найкраще захистити вашу мережу паролем. Зазвичай пароль за замовчуванням вже є на кожному пристрої. Він прописується виробником і є індивідуальним. При бажанні можна змінити його на свій або залишити стандартний.

Режими роботи точки доступу


Не думайте, що ваш роутер може працювати тільки для роздачі інтернету – він приховує певний потенціал, про який ви можете навіть не здогадуватися. Точка доступу може працювати у трьох основних режимах:


1. «Точка доступу»

Цей режим встановлено за замовчуванням у більшості обладнання, представленого сьогодні на ринку. Тут ви можете підключитися до пристрою з будь-якого девайсу, який має Wi-Fi адаптер. Найчастіше, вам не потрібна якась особлива настройка пристрою.


2. «Міст»

Тут відбувається об'єднання віддалених (у фізичному плані) сегментів у ціле. Цей режим необхідний для створення зв'язків між об'єктами, які знаходяться на відстані один від одного.


3. "Репітер", або ретранслятор

Крапка працює таким чином, що вона приймає слабкий сигнал однієї частоти, а передає сигнал тієї ж частоти, але сильніший. Це необхідно для того, щоб адресат навчив сигнал необхідної потужності.

Таким чином, вибираючи собі роутер, необхідно заздалегідь розуміти, де він буде встановлений і яка кількість підключень здійснюватиметься до обладнання. У нашому інтернет-магазині ви зможете підібрати якісні та надійні маршрутизатори для дому, офісу та інших цілей.

До 5 підключень: 3G WiFi роутер Novatel 4082
До 32 підключень: 3g wifi роутер-маршрутизатор Huawei B310
До 10 підключень: 3G wi fi роутер Pantech MHS291LVW - CDMA+GSM