Нещодавно в мережі з'явилися новини про новий стандарт бездротової мережі Wi-Fi 6. Цей стандарт є швидшим за 802.11. Він дозволить забезпечити кращу продуктивність пристроїв у районах, де спостерігається високе навантаження мережі. Очікуваний старт роботи Wi-Fi 6 розпочне свою роботу вже наступного, 2019 року.
Отже, зараз ми розповімо, що ж це таке, які зміни чекають на абонентів і чому це так важливо.

Замість довгих незрозумілих назв – номери версій


Тепер абсолютно всі версії бездротової мережі більше не будуть називатися довгими наборами цифр, що важко запам'ятовуються. Їх перейменували на зручніші імена, такі як «Wi-Fi-6».
Оновлені назви старих стандартів бездротової мережі Wi-Fi.

  • Wi-Fi 1: старий стандарт 802.11 b. Випущений 1999 року;
  • Wi-Fi 2: старий стандарт 802.11 a. Випущений 1999 року;
  • Wi-Fi 3: старий стандарт 802.11g. Випущений у 2003 році;
  • Wi-Fi 4: старий стандарт 802.11 n. Випущений у 2009 році;
  • Wi-Fi 5: старий стандарт 802.11 ac. Випущений у 2014 році;
  • Wi-Fi 6: стандарт 802.11 ax. Реліз заплановано на 2019 рік.

Для того, щоб користувач розумів, які саме мережі є новішими та швидшими на смартфонах, планшетах, ноутбуках, альянс планує впровадити нову назву у програмне забезпечення (ПЗ).

Wi-Fi 6 стане швидше та ефективніше

Ні для кого не стане здивуванням, що новий стандарт буде швидшим за попередні версії. Таким чином, якщо підключити до маршрутизатор до одного пристрою, швидкість бездротової передачі даних зросте до 40% вище, ніж зі стандартом Wi-Fi 5.

Кодування даних стане також ефективнішим, що збільшить пропускну здатність. Чіпи для декодування стануть набагато потужнішими, зможуть витримувати більше навантаження. Крім того, стандарт збільшить швидкість мережі з частотою 2.4 ГГц. Незважаючи на те, що промисловість перейшла на мережі з частотою 5 ГГц, щоб знизити перешкоди, 2.4 ГГц, як і раніше, має більший коефіцієнт проникності крізь тверді об'єкти, особливо враховуючи той факт, що багато бездротових домашніх пристроїв вийшли з моди.

Новий стандарт заощаджує батарею пристроїв


Завдяки новій функції «target wake time» або TWT пристрої з підтримкою бездротової мережі матимуть більш тривалий термін служби батареї. Це можливо завдяки тому, що при передачі даних з пристрою на смартфон, ноутбук або планшет, Wi-Fi переходить у режим сну, коли в ньому немає необхідності. Це дозволяє заощадити заряд акумулятора.

Підвищення продуктивності при перевантаженні


Всі ми знаємо, що Wi-Fi часто пригальмовує. Особливо це помітно у великому скупченні людей, наприклад, в аеропорту, кафе, стадіонах, торгових центрах і т.д. Але із новим стандартом цього не буде. Компанія Intel заявляє, що швидкість мережі збільшиться і стане х4 для кожного користувача.
Таким чином, позитивні зміни вже не за горами, тож поспішайте придбати сучасні пристрої для нового стандарту Інтернету. Слідкуйте за нашими оновленнями, щоб першими бути в курсі новинок: 3G роутери і 4G роутери.