Необхідність постійно бути на зв'язку з близькими людьми або з колегами по роботі постійно штовхає на пошук нових можливостей, які зараз швидко розвиваються завдяки мережі інтернет. Крім того, змінюються і самі робочі моменти, виникла потреба у віддаленому контролі таких процесів. Звичайно ж, у багатьох кафе, ресторанах та на вокзалах є стаціонарні Wi-Fi зони. Але в сучасному ритмі життя цього мало. Тут знадобляться кишенькові Wi-Fi роутери, що дозволяють отримати бездротовий доступ до Інтернету де завгодно і в будь-який час.

Кишеньковий Wi-Fi роутер є невеликим пристроєм з бездротовим доступом до інтернету для планшетів, смартфонів, ноутбуків та ін У девайсі є вбудований модем, який приймає сигнал мережі інтернет від певного оператора. За допомогою кишенькового Wi-Fi роутера можна легко організувати інтернет у невеликих приміщеннях, наприклад, у кабінетах, кафе, на дачі. Крім того, це можливість бути в мережі та на природі або відкритих місцевостях.

В основному такі Wi-Fi роутери відзначаються невеликими розмірами, наприклад флешка, і легко поміщаються в кишеню або в сумочку. Мобільна точка доступу може працювати зі швидкістю передачі даних Rev A (швидкість передачі даних до 3,1 Мбіт/c) та Rev B (швидкість передачі даних до 14,7 Мбіт/c). Кишенькові роутери можна використовувати під час ділової поїздки або відпустки до 5 годин без заряджання, оскільки в основному аксесуари працюють від акумулятора об'ємом від 1150 до 4000 мА ч. Заряджаються такі батареї як від загальної мережі, так і від автомобільної зарядки. А останнім часом широко розповсюджуються так звані Power Bank.

Хорошою відмінністю портативних Wi-Fi роутерів є можливість роботи в кількох режимах, таких як "роутер", "ретрансляція", "клієнт" та "точка доступу". Крім того, за допомогою цих девайсів можна розповсюджувати мережу на 5 автономних пристроїв одночасно.

Щоб вибрати для себе відповідний Wi-Fi роутер, потрібно розглянути низку уточнень:

  • скільки часу роутер має працювати без підзарядки;
  • де використовуватиметься роутер (невеликі приміщення чи заміська дачна місцевість);
  • скільки девайсів одночасно підключатимуться до Wi-Fi роутера;
  • яка має бути швидкість інтернету;
  • якого оператора краще вибрати і, який найкращий тариф підійде під особисті потреби у використанні;
  • потрібен Wi-Fi роутер під час поїздки за кордон та під час пересування.

Найбільш поширеними операторами мобільного інтернету є Інтертелеком та People Net (Тарифи Інтертелеком та Тарифи PeopleNet), а також відомі українські мобільні GSM оператори. Для користувачів, які планують брати свій Wi-Fi роутер за кордон, варто вибирати двостандартний пристрій. Також, ще одним фактором при виборі є наявність на роутері слота для карт пам'яті для зберігання необхідної інформації та можливість підключення антени, що підсилює.

На сайті modem.kiev.ua достатньо моделей 3g wi-fi роутери відомих брендів, які відрізняються відмінними характеристиками та гарною якістю. Тобто, знайдеться потрібна модель Wi-Fi роутера навіть для найвибагливішого покупця.